Tydzień Edukacji Globalnej 2013

 

W tym roku w dniach 16-24 listopada, już po raz 15 będzie obchodzony Tydzień Edukacji Globalnej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Grupa Zagranica, koordynator TEG w Polsce, zachęcają do podejmowania akcji edukacyjnych pod hasłem „Wybierz zrównoważony styl życia!”

 


Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi europejskich społeczeństw, a szczególnie młodych ludzi, na globalne sprawy, wyzwania i problemy. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wybierz zrównoważony styl życia!”. Organizatorzy zachęcają do przyjrzenia się problematyce zrównoważonej i odpowiedzialnej konsumpcji oraz dbałości o środowisko naturalne, a także własnym, codziennym nawykom i decyzjom związanym z tymi obszarami.

 

 

Do akcji mogą włączać się organizacje, szkoły, domy kultury, a także firmy czy kawiarnie – wszyscy, którzy chcą działać lub mają ciekawy pomysł na aktywność w tej dziedzinie. Działania podejmowane w ramach TEG mogą mieć różnorodną formę i charakter - spotkań lub warsztatów tematycznych, wieczorów filmowych czy flash mobów. Pomysły mogą być bardzo różne – zarówno na to, kogo angażować w działania: dzieci, młodzież czy dorosłych – a może wszystkie te grupy, jak i na to, w jaki sposób to robić – mówi Monika Karkowska, koordynatorka tegorocznej edycji TEG – Inspiracje do działań można znaleźć na naszej stronie internetowej, podobnie jak materiały edukacyjne. Zachęcamy również do zamawiania u nas plakatów promocyjnych.

 

 

Organizatorzy oferują wsparcie merytoryczne w postaci gotowych scenariuszy i pomysłów na działania, a także promocyjne – plakaty, zamieszczanie informacji i relacji z działań na stronie internetowej TEG www.teg.edu.pl.

 

 

Więcej informacji o TEG można znaleźć na stronie: www.teg.edu.pl.

 

Koordynatorem Tygodnia Edukacji Globalnej jest Grupa Zagranica - platforma organizacji pozarządowych działających w obszarze współpracy rozwojowej, wspierania demokracji, pomocy humanitarnej i edukacji globalnej.

 

 

 


Logo programu polska pomoc

Koordynacja Tygodnia Edukacji Globalnej jest współfinansowana ze środków Ministrstwa Spraw Zagranicznych.