Materiały edukacyjne dla nauczycieli

 

Materiały edukacyjne dla nauczycieli

 

W ramach projektów realizowanych w latach 2011 i 2012 przygotowaliśmy dla Państwa materiały edukacyjne poświęcone zagadnieniom edukacji globalnej i prawom człowieka w rozwoju.

 

 

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem darmowych publikacji (pakiet składający się z materiałów dla nauczycieli o edukacji globalnej, publikacji poświęconej prawom człowieka w rozwoju i komiksu edukacyjnego dla młodzieży) zapraszamy do składania zamówień pod adresem:

 

fundacja@znak.org.pl


W zamówieniu prosimy podać ilość zamawianych materiałów oraz dane teleadresowe i nazwisko odbiorcy.

 

 

OPIS PUBLIKACJI:


"Prawa człowieka w edukacji globalnej. Źródła, wiedza, praktyka (wyd. Fundacja Znak 2012, format a4, ilość stron 92):

Część teoretyczna poświęcona przedstawieniu podstawowych informacji dotyczących systemów ochrony praw człowieka na poziomie ogólnoświatowym, europejskim oraz polskim, różnic między nimi oraz sposobów, w jakie się przenikają i wzajemnie na siebie oddziaływują, a także mechanizmów ich egzekwowania. Część praktyczna (dydaktyczna) zawiera scenariusze lekcji poświęconych kwestii przestrzegania prawa człowieka w kontekście globalnych współzależności. oraz opis projektu edukacyjnego, który młodzież zobwiązana jest zrealizować zarówno na poziomie gimnazjalnym jak i ponadgimnazjalnym.

 

 

"Globalnie-Odpowiedzialnie. Materiały dla nauczycieli" (wyd. Fundacja Znak 2011 format a4, ilość stron 96):

Publikację napisali doświadczeni trenerzy/wykładowcy dysponujący kompetentną wiedzą w zakresie edukacji globalnej i doświadczeniem w przygotowywaniu materiałów dydaktycznych dla nauczycieli w zakresie edukacji globalnej, reprezentujący doświadczone w interesującej nas tematyce organizacje pozarządowe. Do przygotowania scenariuszy lekcji zaproszona została Małgorzata Wojnarowska, doradca metodyczny, koordynator prac doradców metodycznych, ekspert przedmiotowy w zakresie edukacji obywatelskiej i nauczyciel-konsultant w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, trener w Krajowym Stowarzyszeniu Pomocy Szkole, ekspert komisji kwalifikacyjnej Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Wcześniej związana min. Z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji (Trener prowadzący warsztaty pt. Projekt edukacyjny w gimnazjum).

 

 

"Globalnie-Odpowiedzialnie" komiks dla młodzieży  (wyd. Fundacja Znak 2011, format a4, ilość stron: 20):

Dwie historie, które zaczynają się w środowisku bliskim młodzieży (akcja zaczyna się w domu akademickim w Krakowie). Kluczową kwestia było ukazanie młodzieży, że globalne problemy i globalne współzależności, to nie jest egzotyka, że nasze codzienne wybory (jak np. zakup kolejnych spodni czy używanie wody np. podczas codziennego mycia zębów) mają wpływ na jakość życia ludzi w krajach Globalnego Południa. Komiks został narysowany przez Marcina Wierzchowskiego (Wykształcenie plastyczne. Posiada duże doświadczenie w projektowaniu graficznym poparte portfolio. Sporo realizacji dla różnych organizacji pozarządowych: fundacje, stowarzyszenia, galerie, muzea, instytucje kulturalne, min: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr Łaźnia Nowa, Teatr Groteska, Fundacja Teatru Ludowego, Stowarzyszenie U Siemachy, Galeria BWA w Bielsku, Muzeum Historyczne w Krakowie i cała masa innych mniej znanych podmiotów). Komiks stanowi uzupełnienie materiałów dla nauczycieli. Pozwala przygotować młodzież do zajęć poświęconych edukacji globalnej w sposób dla nich przystępny.

 

 

© Publikacje są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów oraz Fundacji Kultury Chrześcijańskiej Znak. Utwory powstały w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011 i 2012. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.