Innowacyjny elektroniczny podręcznik edukacji globalnej

E-globalna to baza wyselekcjonowanych materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji globalnej,zbiorem zasobów edukacyjnych opracowanych przez polskie organizacje pozarządowe, udostępnianych na otwartej licencji CC. To narzędzie, które umożliwia wygodne i szybkie tworzenie zestawu materiałów wspierających prowadzenie zajęć z zakresu edukacji globalnej i międzykulturowej.

 

Jest to świetne narzędzie dydaktyczne zwłaszcza dla nauczycieli. Baza udostępnia dziesiątki materiałów, opracowanych z myślą o różnych poziomach edukacyjnych i przedmiotach, dotyczących różnych regionów geograficznych czy obszarów tematycznych. Wśród nich znajdują się scenariusze zajęć, ćwiczenia, gry, karty pracy, materiały wizualne, z których można skomponować swój unikatowy zestaw – podręcznik odpowiadający konkretnym zaplanowanym przez nauczyciela zajęciom. Na stronie głównej znajduje się cała listę dostępnych modułów, wyświetlana domyślnie po 9 elementów na ekranie.

 

Aby ograniczyć listę materiałów do interesujących nas zasobów można korzystać z pola wyszukiwarki na górze strony, wpisując konkretne słowo kluczowe, lub też – można sortować materiały wybierając i zaznaczając interesujące kategorie w lewym menu. Każdy moduł ma swój tytuł oraz krótki opis pozwalający szybkie zorientowanie się czego dany moduł dotyczy. W zakładce „Stwórz nowy podręcznik” znajdują się instrukcja krok po kroku! www.e-globalna.edu.pl