Projekt: Globalnie - Odpowiedzialnie 2010

 

 

Zdjęcia z gry edukacyjnej pt. Tropem Globalnych Współzależności

 

 

 

Projekt "Etyczne - globalne - odpowiedzialne" jest organizowany w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, który trwa od 13 do 21 listopada 2010 roku.


Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim do młodych ludzi.

 

Ideą Tygodnia jest zapoznanie z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur.

 

Najważniejszym wyzwaniem, które stawiamy sobie za cel jest pokazanie uczestnikom globalnych współzależności oraz poszukiwanie potencjalnych rozwiązań problemów wspólnych dla całej ludzkości.

 

Zachęcamy gorąco do udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach, które podejmują tak istotne dla funkcjonowania współczesnego świata zagadnienia. Aktywne uczestnictwo pozwoli Wam w sposób łatwy nabyć wiedzę dotyczącą problemów rozwoju na świecie. Jest to niezwykła szansa na ukazanie problemów globalnych w ich lokalnym wymiarze, bliskiemu każdemu z nas.

 

 

Kiedy i gdzie:

 

 

  • 13 listopada 2010 - Rozważnie i Modnie - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, zobacz więcej>>

 

  • 20 listopada 2010 - Tropem Globalnych Współzależności - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, zobacz więcej>>

 

 

 

Projekt Globalnie-odpowiedzialnie. Wydarzenia otwarte w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej są współfinansowane w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 r.