Tydzień Edukacji Globalnej 2014
Czy wiesz, co zjesz jutro?
Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku
Tydzień Edukacji Globalnej 2012
Tydzień Edukacji Globalnej 2011
QUIZ - Sprawdź jakim jesteś konsumentem?
zobacz także:
Cel i działania:
Ogólnym celem projektu jest przygotowanie bibliotekarzy i uczniów do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości i uświadamianie im znaczenia współzależności globalnych, przenikania systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych.
Bezpośrednim celem projektu jest tłumaczenie przyczyn i konsekwencji problemów globalnych dotykających współczesnego świata, zwiększenie liczby osób rozumiejących świat jako złożony i dynamicznie zmieniający się system, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, przełamywanie istniejących stereotypów i uprzedzeń i ukazywanie wpływu jednostki na globalne procesy i wpływu globalnych procesów na jednostkę.
Działania:
Rezultaty:
Długoterminowym rezultatem projektu jest przygotowanie bibliotekarzy i dzieci do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości i uświadomienie im znaczenia współzależności globalnych, przenikania systemów kulturowych, środowiskowych, ekonomicznych, społecznych, politycznych i technologicznych poprzez wsparcie merytoryczne grupy docelowej, a także przygotowanie i rozdystrybuowanie materiału edukacyjnego, który zostanie dostarczony do bibliotekarzy, organizacji społecznych oraz bibliotek publicznych, który będzie mógł być w przyszłości wykorzystywany przez wszystkich zainteresowanych zarówno dla potrzeb działań edukacyjnych podejmowanych przez biblioteki publiczne oraz realizacji podstawy programowej. Głównym efektem realizacji projektu jest przygotowanie ośrodków pozaformalnej edukacji globalnej w publicznych bibliotekach. Biblioteki mają zapewnioną trwałość instytucjonalną, działają we wszystkich gminach (gminy mają obowiązek utrzymywania biblioteki) często pozbawionych np. domów kultury (których gminy nie muszą utrzymywać). Instytucjonalność i statutowy wymóg realizacji zadań edukacyjnych przez biblioteki publiczne zapewnia trwałość projektu i mierzalne efekty realizacji projektu.
Projekt jest realizowany w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.
strona towarzysząca projektowi: www.etyczne.pl
Organizator
Fundacja Kultury Chrześcijańskiej Znak
ul. Kościuszki 37
30-105 Kraków
Tel. 12 61 99 586
Projekt Globalnie-Lokalnie-Aktywnie. Wsparcie rozwoju pozaformalnej edukacji globalnej w bibliotkeach publicznych jest współfinansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w roku 2015