Tydzień Edukacji Globalnej 2014
Czy wiesz, co zjesz jutro?
Nie wszyscy na świecie są pewni codziennego posiłku
Tydzień Edukacji Globalnej 2012
Tydzień Edukacji Globalnej 2011
QUIZ - Sprawdź jakim jesteś konsumentem?
zobacz także:
Od 1 sierpnia do 31 grudnia 2018r. Fundacja Kultury Chrześcijańskiej Znak realizuje projekt z zakresu edukacji globalnej, w ramach którego powstał Narzędziownik Edukacji Globalnej, odbywają się certyfikowane szkolenia dla nauczycieli i podczas Tygodnia Edukacji Globalnej 2018r. będą realizowane samodzielne inicjatywy uczestników projektu.
(2018-08-01)
Rocznie na świecie produkuje się ok. 22 mld par butów. Najwięksi producenci to Chiny i Indie. W obu tych krajach 4,5 miliona ludzi wytwarza buty sprzedawane także w polskich sklepach. W fabrykach, małych warsztatach czy w domach, dzieci i dorośli pracują po kilkanaście godzin dziennie. Często bez umów, praw pracowniczych i bez płacy wystarczającej na życie. Narażeni są na ciągły kontakt z trującymi substancjami chemicznymi. Podobnie wygląda sytuacja pracowników garbarni, w większości ulokowanych również w Azji. Właśnie stąd pochodzi skóra do produkcji butów sprzedawanych w Europie.
(2016-12-14)
W dniach od 14 do 18 listopada br. w naszym gimnazjum w związku z trwającym Tygodniem Edukacji Globalnej pod hasłem – „Razem dla pokoju” organizowane były dni tematyczne oraz odbyła się druga edycja Wojewódzkiego Konkursu „Z edukacją globalną za pan brat”. Każdego dnia prezentowane były różne wystawy, zaś uczniowie mogli wziąć udział w degustacji nietypowych dań, a na lekcjach zagrać w grę „Stereo – postawy” oraz spróbować swoich sił w składaniu Gołębia Pokoju techniką origami. Jak zatem wyglądało to krok po kroku?
W imieniu Fundacji Kultury Chrześcijańskiej ZNAK realizującej projekt: „Globalnie, czyli wspólnie” zapraszamy Państwa do zapoznania się z pakietem edukacyjnym dla nauczycieli i edukatorów nieformalnych zatytułowany: „Ścieżki rozwoju”.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze scenariuszami lekcji poświęconymi różnym zagadnieniom edukacji globalnej. Scenariusze zostały przygotowane przez uczestników i uczestniczki szkoleń prowadzonych w ramach projektu pt. "Globalnie czyli wspólnie".
W 2016 roku odbędzie się już 18. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Wydarzenie obchodzone będzie w tym roku w dniach 14 - 20 listopada. Grupa Zagranica - jako organizacja koordynująca - zaprasza do włączenia się w obchody TEG, pod hasłem: „Razem Dla Pokoju”.
(2016-10-14)
W imieniu Fundacji Kultury Chrześcijańskiej Znak z Krakowa serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu edukacji globalnej pt. "Globalnie, czyli wspólnie".
W dniach 16 – 22 listopada 2015 Grupa Zagranica, jako organizacja koordynująca tegoroczną edycję, zaprasza do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej, pod hasłem: „Równość – od słów do czynów”.
(2015-11-13)
Poniżej prezentujemy ideę internetowej telewizji edukacyjnej realizowaną w ramach projektu "Moda na wielokulturowość - działania na rzecz integracji imigrantów" przez Fundację Obywatelska Perspektywa, W ramach niniejszego projektu Fundacja Obywatelska Perspektywa przygotowuje cykl nagrań video poświecony zagadnieniu integracji cudzoziemców (obywateli Państw Trzecich) ze społeczeństwem polskim.
(2014-12-22)
Tegoroczna, 16. już edycja Tygodnia Edukacji Globalnej odbywającego się pod patronatem Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy, odbędzie się w Polsce w dniach 15 – 23 listopada 2014 roku. Jak co roku, koordynatorem TEG 2014 jest Grupa Zagranica.
(2014-10-29)
W imieniu Fundacji Kultury Chrześcijańskiej Znak serdecznie zapraszamy na bezpłatne, trzydniowe szkolenie organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków polsiej współpracy rozwojowej MSZ w roku 2014, pt. „Globalnie – Odpowiedzialnie – Aktywnie. Działania na rzecz rozwoju edukacji pozaformalnej”.
(2014-09-15)
W imieniu Fundacji Kultury Chrześcijańskiej Znak serdecznie zapraszamy na bezpłatne, trzydniowe szkolenie dla nauczycieli organizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków MSZ pt.: „Globalnie – Lokalnie – Odpowiedzialnie. Zajęcia edukacyjne”.
(2014-09-15)
Opublikowany przez Clean Clothes Polska i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie raport pt. „Grubymi nićmi szyte” jest pierwszą publikacją przedstawiającą sytuację osób zatrudnionych w łańcuchach dostaw polskich firm odzieżowych: LPP, Carry i Monnari.
(2014-05-20)
E-globalna to baza wyselekcjonowanych materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji globalnej,zbiorem zasobów edukacyjnych opracowanych przez polskie organizacje pozarządowe, udostępnianych na otwartej licencji CC. To narzędzie, które umożliwia wygodne i szybkie tworzenie zestawu materiałów wspierających prowadzenie zajęć z zakresu edukacji globalnej i międzykulturowej.
(2014-04-02)
W tym roku w dniach 16-24 listopada, już po raz 15 będzie obchodzony Tydzień Edukacji Globalnej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Grupa Zagranica, koordynator TEG w Polsce, zachęcają do podejmowania akcji edukacyjnych pod hasłem „Wybierz zrównoważony styl życia!” więcej>>
(2013-11-16)
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie szkoleniami wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w poniedziałek 7 października 2013 roku. Wszystkie osoby, które zostaną zakwalifikowane na szkolenia poinformujemy drogą e-mailową lub telefonicznie. Bardzo Państwu dziękujęmy za zainteresowanie. Ponieważ staramy się kontynuować nasze szkolenia co roku mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli przyjąć te osoby, które w tym roku nie zostaną przyjęte ze względu na limity projektowe. Bardzo prosimy o śledzenie naszej strony www.etyczne.pl.
Izabela Parkitna-Mierzwa
Fundacja Kultury Chrześcijańskiej Znak
Szanowni Państwo, w imieniu Fundacji Znak, realizującej projekt "Globalnie - Odpowiedzialnie. Zajęcia edukacyjne dla nauczycieli", współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 roku, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do udziału w bezpłatnych szkoleniach pt. Globalnie – Odpowiedzialnie. Zajęcia edukacyjne dla nauczycieli. więcej>>
(2013-09-17)
Wymienialnie, szafingi, swapy i inne formy wspólnego konsumowania podbiły już serca Polaków. Jak Polacy przyjmą „wynajmownie”? Na świecie, a także w Polsce, coraz bardziej popularne jest zjawisko wspólnego konsumowania (z ang. collaborative consumption), czyli świadomego i uwrażliwionego na relacje międzyludzkie oraz konteksty ekologii korzystania z dóbr materialnych. więcej>>
(2013-04-24)
Według danych Światowej Organizacji Zdrowia jedna ósma mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody. Jedynie 3% z nich żyje w Europie; 53% pochodzi z Azji, 38% z Afryki.W tym roku przy okazji Światowego Dnia Wody zwracamy szczególną uwagę na fakt, że kobiety i dzieci w Afryce i Azji pokonują średnio 6 km, aby dotrzeć do ujęcia z wodą. Jednorazowo pokonują ten dystans z 20-litrowym kanistrem, a potrzeby rodziny są pięciokrotnie większe. więcej>>
(2013-03-22)